Update: poes met te snelle schildklier en carbimazol

Schildklieraandoeningen bij de kat komen vaak voor. Dikwijls gaat het om een vergrote schildklier,
Plaats reactie
Cynneke
Kitten
Berichten: 7
Lid geworden op: 26 feb 2014 20:05

Update: poes met te snelle schildklier en carbimazol

Bericht door Cynneke »

Enige tijd geleden had ik info gevraagd over de carbimazol en hoe daar aan te komen was.

Heb me suf gezocht op internet, ik vond het wel in het buitenland, maar kon het niet bestellen. Uiteindelijk las ik een post van iemand die aangaf het gewoon bij de mensenapotheek te bestellen. Dus de dag erna naar Benu geweest en, met recept van onze eigen dierenarts, was carbimazol bestellen geen enkel probleem!!!

Siep (16,5 jaar) zit nu 6 weekjes op de carbimazol. 3 Pilletjes per dag (1,5 's ochtends, 1,5 's avonds) en we hebben 2 weken terug bloed laten prikken om te kijken hoe de waardes waren.
Die waren super!!

We zien ook een compleet andere poes. Van alleen maar misselijk zijn en gras willen eten, braken en niet willen eten, zien we nu een poes die lekker eet en vrijwel niet meer braakt (af en toe nog een haarbal). Schijnbaar had ze dus van de thiamazoline alleen maar zoveel bijwerkingen. En die heeft ze van de carbimazol niet!

Overigens is de carbimazol ook nog fijn voor ons. We hebben net weer een nieuwe pot opgehaald bij de apotheek. Voor 3 maanden 22 euro.
De thiamazoline was 55-60 euro en daar deed ze 2 maanden of net geen 2 maanden mee.

Ben dus op alle fronten blij dat we gewisseld zijn. We zien zo'n andere poes!
Gebruikersavatar
Dinky
Tijger
Tijger
Berichten: 7077
Lid geworden op: 12 jul 2012 11:26

Re: Update: poes met te snelle schildklier en carbimazol

Bericht door Dinky »

Wat fijn om te lezen dat de schildklier nu wel onder controle is :grin:
Iza 2 augustus 2022
Jop 24 juli 2022

Foto album

Dinky (2 juli 2006 - 14 september 2022)
Gebruikersavatar
castratenkoor
Tijger
Tijger
Berichten: 9867
Lid geworden op: 07 mar 2010 09:59
Locatie: prov.Utrecht
Contacteer:

Re: Update: poes met te snelle schildklier en carbimazol

Bericht door castratenkoor »

Fijn dat er een gepaste oplossing is gevonden!
5koppig-koor+knagers BasJipWilmaWanda
**KeesFritzGuusSjaakBramJoepThijsTimoBobDouweBolleRikMaksTeun**
Luuk'13 Teske'14 Clarie'16 Koen&Wiep'25
Cynneke
Kitten
Berichten: 7
Lid geworden op: 26 feb 2014 20:05

Re: Update: poes met te snelle schildklier en carbimazol

Bericht door Cynneke »

@Dinky: onder controle was het wel, want de thiamazoline hield de schildklier heel goed in balans. Het was alleen zo jammer dat mevrouw er heel erg ziek van werd. Bijna elke dag wel 1-2x braken, soms nog vaker. Regelmatig een paar dagen niet of weinig eten, omdat ze zo misselijk was.

Nu voor het eerst in 3 jaar geen bijwerkingen en een poes die op een goed level schildklier zit en toch heerlijk eet en bijna niet meer braakt. (Ja, af en toe een haarbal, zoals vanmorgen)

Dus wij zijn ontzettend blij!
Plaats reactie