Maar de andere drie deden het eerst goed en werden geënt.
Exact vijf dagen na de enting begonnen ze te snotteren: entreactie. Na het aan paar dagen aangezien te hebben, heb ik de da gebeld en is in overleg begonnen met antibiotica en oogdruppels. Ze knapten op zich niet erg op, al werden de oogjes beter. Opeens zag ik bij Ira een rare witte klodder. Ik dacht dat het pus was en wilde het met een watje weghalen, maar tot mijn schrik zat het vast. Ook Itler had een dergelijke blaas. Dus naar de da, die een geëxplodeerd oogje bij beiden constateerde. Dit hadden ze nog nooit in deze mate gezien en zeker niet bij jonge kittens. De aandoening was eenzijdig en hun conditie was te slecht om te opereren. Besloten werd op internet te gaan zoeken en het even aan te zien voordat we een beslissing zouden nemen.
De dieren hadden flinke pijn en ik gaf wat pijnstilling. De volgende dag was het oog verder geëxplodeerd; het liep als het ware van binnenuit leeg naar buiten toe en stolde daar. Toen ik in de nacht van 13 op 14 augustus thuiskwam, was Ira erg slecht: hij lag op zijn zij en had erge pijn, schreeuwde ook. Hij overleed vlak nadat we hem vonden. Ik was blij voor hem

Itler leefde nog, maar intussen begon ook het oog van Iros te puilen. Dus op zaterdag 14 augustus opnieuw naar de da, waar besloten werd dat Itler niet langer mocht lijden

Ik wil graag weten of er mensen zijn die dit fenomeen kennen. Wie weet wat het veroorzaakt, waardoor het zo agressief is, heeft het met de enting te maken en zit zoiets in het nest? Want alleen dit nest heeft deze verschijnselen; anderen hebben ook wel een entreactie met een wat tranend oogje maar dat is na een paar dagen zalven opgelost.
Omdat het er afschuwelijk uitziet, zal ik de foto's alleen via de links plaatsen:
http://im1.shutterfly.com/procserv/47b4 ... 0000001610 (oogje Ira bij overlijden)
en
http://im1.shutterfly.com/procserv/47b4 ... 0000001610 / http://im1.shutterfly.com/procserv/47b4 ... 0000001610 (oogje Itler vlak voor euthanasie)
Ter vergelijking een foto van een chlamydia-oog van Joppe:
http://im1.shutterfly.com/procserv/47b4 ... 0000001610
Dat ziet er dus echt heel anders uit.
Wie weet meer van deze nare aandoening en kan mij meer informatie geven?