Cato (8 maanden) is al een hele tijd aan het sukkelen met diarree.

Voor het geval ze hier niet mee geholpen zou zijn kreeg ik vast 3 opvangcontainers mee (een soort fotorolkokertje met minischep).
Even leek het verholpen (na 2 dagen was de kak weer en forme



Ok, wat was dit? Communicatie ‘baasje het gaat echt nog niet goed met mij’?



Ik ben toen haar poep gaan verzamelen (vrijdag-zaterdag-zondag en zelfs maandag – lekker vers) om het maandagmorgen weg te brengen voor een fecesonderzoek. Ik schrok overigens wel enorm van de kosten zeg (80 euro!). Ik heb nog een tweede keer een drol op de bank gevonden en 1 x wilde ze er zelfs over heen plassen!!! Waar ik bij zat!!! Paniek alom.

Vandaag drie dagen later belde de DA. Er was gelukkig geen wormen-eieren of giardia aangetroffen maar wel iets van coccidiose. En dat komt normaal juist voor bij kittens van die enge catteries (katfabrieken) en heeft vooral te maken met hygiëne in het nest!
Zie: https://mcvoordieren.nl/kennisbank/maag ... hond-kat/
Ik moet echter nog 2 dagen wachten op de uitslag van de tritrichomonas – kweek en dat is een hele vieze parasiet en die moet worden bestreden met ronidazol, iets wat ze normaal aan de duiven voeren en waar de kat allemaal enge bijwerkingen van kan krijgen (neurologische).
Zie: https://mcvoordieren.nl/kennisbank/tritrichomonas/
Heeft er iemand ervaring met deze twee? Hier staat trouwens dat het vooral bij raskatten voorkomt, terwijl ik juist de simpelste mix boerderij HTK poezen heb!
Die ranidazol schijnt heftig spul te zijn… en moet wel 2 weken worden gegeven! En ze kan er dus van gaan zwabberen of zelfs epileptische aanvallen van gaan krijgen. Je moet handschoenen aan om het te geven. Normaal is het voor de schapen! Ik vind het heftig?

Zie: https://www.uu.nl/sites/default/files/B ... v-008.pdf
Ze vroegen ook of die kleine Roxy (5 maanden) ergens last van heeft en alsof de duvel er mee speelt,… zag ik vandaag ook een erg dunne (wel op de bak) richting oranje drollie… Het zou niet verbazingwekkend zijn, omdat deze parasieten beide zeer besmettelijk zijn en mijn katten mega intiem met elkaar omgaan.
Ik heb de DA teruggebeld om te vragen wat te doen. Roxy zou eigenlijk haar sterilisatie krijgen over twee dagen, maar het lijkt mij verstandig om beide dames te behandelen op whatever er in de poep te vinden is (zonder dat zij herstellende is van een operatie). Dat was ze wel met mij eens (gelukkig niet ook nog een poeptest voor Roxy moeten doen, dan ben je ook weer een week verder + $$$) en dus hebben we de sterilisatie uitgesteld.
Zojuist heb ik voor beide dames een pipet VECOXAN DICLAZURIL opgehaald. Cato 1 ml (die is 4 kg) en Roxy 0.7 (die is 2.6 kg) en dit zojuist in hun mondjes gespoten.
Nu is het afwachten op de test voor de vieze tritrichomonas parasiet. DA zei dat ik dan ook echt mijn huis met stoomcleaners aan het behandelen kom. Iemand ervaring hiermee?
Ik hoop dat iemand zich herkent in dit verhaal. En of enige vormen van de parasieten en of de behandelingen. Ik hoop dat het daarna in ieder geval beter gaat… Wat een drama voor de meisjes (die overigens helemaal niet ziek zijn en gewoon spelen en eten) en wat een drama voor mijn huis, echt niet tof als alles onder gescheten wordt…
Ik twijfel nu ook zo erg aan die boerderij. Hebben ze een foute start gekregen? Hebben ze hen te vroeg van de mama gehaald en dus niet via de natuurlijke weg die afweerstoffen gekregen? Wie het weet mag het zeggen… Ik hoop gewoon dat het snel opgelost gaat worden.
Bedankt voor de aandacht!