Gedragstherapeute

Kat plast buiten de bak, katten aan elkaar laten wennen, kat krabt aan meubilair, etc.
Plaats reactie
Sydney
Poema
Poema
Berichten: 320
Lid geworden op: 27 feb 2012 17:00

Gedragstherapeute

Bericht door Sydney »

Even een vraag waar nogal verschillend over wordt gedacht volgens mij;
Maar hebben jullie ervaringen met gedragstherapeutes/deskundigen? En hadden jullie er wat aan? Ik zie op internet dat die best duur zijn (vooral via het kattengedragscentrum), nou is dat niet heel erg, maar dan moet zoiets wel effectief zijn. Of zijn het dan toch meer tips als; neem er een kattenbak bij, zorg voor vluchtroutes en voldoende slaapplaatsen, doe een langzame introductie etc.
Ben benieuwd!
Adriana

Re: Gedragstherapeute

Bericht door Adriana »

nee, als je de boeken van bv Vicky Halls goed doorgelezen hebt en goed naar het gedrag van je eigen katzels kijkt en bv op het forum van de kattensite kunt posten, dan ben je denk ik al een heel eind.
tijdje meelezen is ook wel handig om bepaalde dingen te herkennen.

en ik denk dat sommig gedrag ook heel erg dier-bepaald is, dwz de ene uit zich zus en de andere zo.. en het is de kunst om dat te lezen en interpreteren.

Maks kan hier hartverscheurend janken en zou een kgedr-desk volledig om de tuin leiden..
om 17.00 uur betekent dat: personeel gaat nu daar en daar zitten en houdt dat minstens een uur bewegingloos vol.
om 07.00 uur betekent het: 'ik wil rondje balkon en wel nù..!'

ik denk dat er bij sommige problemen veel langer en meer observatie nodig is dan een kattengedrags-deskundige wil ondernemen (logé in huis..) en bv voor de kattenbakregel hoef je niet naar een kgedr-desk.
Gebruikersavatar
BloemTetsu
Tijger
Tijger
Berichten: 1070
Lid geworden op: 17 jul 2012 09:00

Re: Gedragstherapeute

Bericht door BloemTetsu »

Met Tetsu hebben we er een genomen. Dat was omdat hij nooit tot rust kon komen. Zijn oren bewogen constant. Verder twijfelde we aan zijn mentale vermogens, reukvermogen en zijn richtingsgevoel. Hij kreeg zijn voer in een bak, omdat hij de speeltjes niet begreep.
Zelf dacht ik dat hij niet tevreden was. Tetsu was ook vaak als een malloot aan het kauwen/scheuren aan stof.
Ik heb hier vele filmpjes van te voren opgestuurd.

Het kwam er op neer dat meneer gewoon erg actief was voor zijn leeftijd en dat hij zicht stierlijk vervelde. Daar meer op zijn niveau te spelen kunnen wij nu voedselverrijking toepassen en ook door het 'commando' Tetsu klaar weet hij dat het spelen en/voer op en over zijn.

We hebben met de tips een gelukkiger kat.

wel met een noot: nadat 2 kiezen zijn getrokken (na 1 jaar en dat wisten wij niet) is hij nog rustiger, maar nog steeds een onze eigen echte dwaze malloot.

Waarom wil je een gt inschakelen?
Groetjes Bianca kopjes Bloem en Tetsu
Ducky*(6-4-12) Kathy*(28-1-11) Elfie*(20-2-14)
Excuses aan de kikkers, eksters, merel, duif en koolmees
Shimbalaya

Re: Gedragstherapeute

Bericht door Shimbalaya »

Ik heb geen ervaring met een gedragstherapeute en ik zou zelf ook nooit een therapeute om hulp vragen.
Ik heb nu al 29 jaar katten en vroeger wel 'ns gedragsprobleempjes gehad tussen enkele katten.Dat heb ik altijd zelf weten op te lossen en toen moest je ook wel.Toen er nog geen internet was kon je ook niet op forums terecht om hulp te vragen en van gedragstherapeuten had ik toen nog nooit gehoord.

Als je 'n beetje ervaring hebt met katten en door goed te observeren kom je zelf al behoorlijk ver.
Gebruikersavatar
castratenkoor
Tijger
Tijger
Berichten: 9735
Lid geworden op: 07 mar 2010 09:59
Locatie: prov.Utrecht
Contacteer:

Re: Gedragstherapeute

Bericht door castratenkoor »

Eerlijk gezegd geloof ik niet in gedragstherapeuten voor katten. Kwestie van zelf goed op het gedrag van je katten letten en dingen uitprobleren, vaak is een klein detail veranderen al afdoende.

Zelf heb ik vanaf 1980 katten, altijd 6+ zeg maar. Mijn conclusie is vooral dat hoe meer keuzes katten hebben hoe meer ze van elkaar verdragen. Met keuzes bedoel ik extra ruimtes, extra kattenbakken, extra krabpalen enz.

En een belangrijk onderdeel is acceptatie - het huis catproof maken ipv te verlangen van de kat(ten) dat deze dure spullen heel laten. Veel achter katten aanzitten, proberen ze op te voeden omdat ze dingen slopen......dat alles zorgt voor veel onrust en onvrede.

Dat is mijn mening, zorg dat er niks te slopen valt of neem het slopen voor lief. Een kat is en blijft een kat en geen teddybeer. Let maar eens op dagelijk terugkerende topics, behangkrabben, vloerbedekking stuk maken, onzindelijk gedrag......het is vaak een optelsom van factoren. Katten worden onzeker als ze gestraft worden want ze begrijpen dat simpelweg niet. En dan krijg je een kettingreactie van steeds ongewenster gedrag.
6koppig-koor+knagers BasJipWilmaWanda
**KeesFritzGuusSjaakBramJoepThijsTimoBobDouweBolleRikMaks**
Teun'09 Luuk'13 Teske'14 Clarie'16 Koen&Wiep'25
Gebruikersavatar
Dinky
Tijger
Tijger
Berichten: 6981
Lid geworden op: 12 jul 2012 11:26

Re: Gedragstherapeute

Bericht door Dinky »

Ik begrijp dat je overweegt om een gedragstherapeut in te schakelen voor jou oudste kat die boven verblijft?
Begrijp wel dat je dat wilt doen maar ik vraag mij sterk af of die wel wat kan veranderen aan de situatie.
Iza 2 augustus 2022
Jop 24 juli 2022

Foto album

Dinky (2 juli 2006 - 14 september 2022)
Sydney
Poema
Poema
Berichten: 320
Lid geworden op: 27 feb 2012 17:00

Re: Gedragstherapeute

Bericht door Sydney »

Ja sorry, ik weet dat ik er nogal veel over schrijf hier, maar ik probeer oplossingen te verzinnen en zit er nogal mee in mijn maag. We proberen al veel in huis aan te passen en sommige dingen helpen ook wel, maar ik vind het zo sneu dat ze zo gestresst is. Soms probeert ze naar beneden te komen, maar ze durft gewoon niet meer. Ik kan het ook moeilijk loslaten merk ik en maar denken 'dan is het maar zo'. Maar goed, ik pieker nog even verder... ;)
Gebruikersavatar
Dinky
Tijger
Tijger
Berichten: 6981
Lid geworden op: 12 jul 2012 11:26

Re: Gedragstherapeute

Bericht door Dinky »

Ik begrijp heel goed dat jij wilt dat het goed komt in jou groep hoor Krista ;)
Kom ik toch weer op de destress proberen en kijken hoe het dan gaat met de oudste. Denk wel dat het te accepteren is dat zij boven leeft en daar ook haar plek heeft om zich terug te trekken voor de jongste ;)
Iza 2 augustus 2022
Jop 24 juli 2022

Foto album

Dinky (2 juli 2006 - 14 september 2022)
Sydney
Poema
Poema
Berichten: 320
Lid geworden op: 27 feb 2012 17:00

Re: Gedragstherapeute

Bericht door Sydney »

Hoi mirjam, misschien moet ik inderdaad de destress gaan proberen, als t niet werkt dan maakt t ook niet uit. En de anderen bedankt voor de antwoorden!
Gebruikersavatar
Sifra
Tijger
Tijger
Berichten: 1048
Lid geworden op: 22 feb 2012 22:17
Locatie: Zuid-Holland

Re: Gedragstherapeute

Bericht door Sifra »

Een gedragstherapeut heb ik nooit geraadpleegd, wel iemand die gespecialiseerd was in Bach Bloesemtherapie voor dieren. N.a.v. telefonische consulten stelde ze (alcoholvrije) druppels samen voor mijn katten. Dat heeft wel geholpen om ze samen meer in balans te krijgen.
A dog is a dog, a bird is a bird, a cat is a person. (Mugsy Peabody)
Sydney
Poema
Poema
Berichten: 320
Lid geworden op: 27 feb 2012 17:00

Re: Gedragstherapeute

Bericht door Sydney »

Ja, over die bach bloesems heb ik ook gelezen, leek me ook nog wel wat, misschien omdat er iets is voor de oude bange poes maar ook voor ons nieuwe hittepetit.
Gebruikersavatar
Dinky
Tijger
Tijger
Berichten: 6981
Lid geworden op: 12 jul 2012 11:26

Re: Gedragstherapeute

Bericht door Dinky »

Zou je ook zeker naar kunnen kijken krista ;-)
Iza 2 augustus 2022
Jop 24 juli 2022

Foto album

Dinky (2 juli 2006 - 14 september 2022)
Plaats reactie