in mijn vorig topic had ik jullie al voorgesteld aan een dekkater van 3,5 jaar die ter adoptie stond. Maar na een bezoek bleek deze in nogal schrijnende omstandigheden te leven en was hij erg schuw en verwaarloost. Ik heb dit ook gemeld aan dierenwelzijn, maar heb deze kat dus niet geadopteerd... (mijn excuses).
De kat/kitten zou verblijven op mijn appartement van 85m² en later mee verhuizen naar mijn huis (dat ik ooit hoop te vinden). Mijn situatie: ik werk 4 van de 5 dagen van thuis. Hierdoor zou de kat/kitten 1 dag in de week alleen thuis zijn van 7u-19u (in het begin kan ik eventueel wel nog 1 van mijn ouders kort laten langskomen). Ik twijfel dus nog steeds om te kiezen voor een kitten (dat uiteraard gesocialiseerd is tot 14 weken in het nest) of om een iets oudere kat te nemen. (waardoor zij rustiger zou zijn en het volledige socialisatieproces heeft doorlopen).
Nu viel mijn oog op een andere kater die is opgegroeid samen met 3 andere kittens en een hond bij een erkende kweekster. De kater is nu 10 maand oud en zou nu dus gecastreerd worden. Ik heb het even nagevraagd en de kater heeft nog nooit gesproeid. De kweekster heeft 3 katers en haar keuze is op een andere gevallen, vandaar dat ze de andere 2 ter adoptie aanbiedt.
Een foto:

Nu mijn vraag; in welke mate kan ik een kater van 10 maand nog naar mijn hand "kweken?". Ik lees veel op internet dat je de kittens zo rap mogelijk dingen gewoon moet maken, zoals kleine kinderen, ze oppakken, aan de oortjes voelen etc. Is dit nog mogelijk bij deze kater van 10 maand? En gaat deze kater niet te eenzaam zijn aangezien hij 10 maanden heeft geleefd met 2 leeftijdsgenootjes?
Wat raden jullie aan? Een kitten of deze kater? Ik vind het een heel mooi en lief beestje en ga er straks al eens naar gaan kijken.