Wij hebben een gecastreerde kater van bijna 3 jaar (huistkat) vanaf kleins af aan, weegt nu 5,5 kilo. Hij is groot, sterk en erg druk. De kat zat regelmatig een werkdag alleen en konden merken dat hij zich verveelde en druk was (logisch) wanneer wij thuis kwamen. Vorig jaar dachten wij dat het goed zou zijn hier een kitten (poes) voor bij te nemen zodat ze met elkaar konden spelen. Na veel zoeken en wikken en wegen viel de keus op een Heilige Birmaan mede door het sociale karakter van dit ras.
De kitten is gekomen en de introductie ging boven verwachting goed.
Echter na een paar weken merkten wij regelmatig dat de kitten flink agressief aan het blazen, krijsen en grommen was zodra ze met elkaar aan het "spelen" waren. Wij zijn er op gaan letten en onze kater "speelt" enorm wild met de Birmaan. Soms springt hij er op pakt hij haar met z'n voorpoten vast en schopt hij haar met zijn achterpoten van zich af. Dit zit er niet uit als spelen!! En als ze zo laat merken gaat de kat gewoon nog vrolijk door!!
Dit herhaalt zich momenteel elke dag een paar keer! Vooral in de ochtend als de katten in een grote kamer zitten. Wij hebben een ruim huis, de katten mogen bij ons door het huis lopen (muv bad-woon-slaapkamer als we niet thuis zijn) maar 's nachts moeten ze allebei in n kamer omdat de Birmaan ons anders wakker miauwt midden in de nacht. Zodra wij wakker worden in de ochtend horen wij het gebonk en gekrijs al aan (maar dit gebeurt ook overdag).
Gek genoeg heeft onze Birmaan nooit wondjes, maar ik wil niet wachten tot ze dit een keer wel heeft!! Ook lokt ze het soms ook uit, ze zit vaak achter zijn staart aan etc.
De Birmaan wordt in juni 1 jaar en ze zitten nu ongeveer 6/7 maanden bij elkaar. De Birmaan is ook gesteriliseerd.
Is het frustratie van de kater? Toen wij de kitten namelijk nog niet hadden, keerde de kat zich soms naar ons. Hij zwiepte dan met zijn staart en viel ons aan, niet dat hij hard beet eerder heel BALDAGDIG.
Wij zijn bang dat we een kater hebben met veel opgekropte energie en we merken dat hij graag naar buiten wil. Echter kunnen wij deze kat omdat we aan de drukke weg wonen en onze Birmaan binnen zit gewoon echt niet naar buiten laten. Onze kat is op zichzelf, wil op z'n tijd wel graag aandacht terwijl onze Birmaan binnen een paar seconden op je schoot ligt voor aandacht.
Wat te doen??? We dachten dat we er goed aan deden een maatje voor m te zoeken echter krijgen we niet de indruk dat ze nu zoveel aan elkaar hebben.
Ergens zijn we bang om een nieuw huis te moeten zoeken voor de kat voor het bestwil van beide en een ander maatje te zoeken voor onze Birmaan.
