Rare bloedwaardes en 1/5 lichaamsgewicht verloren :-

Als je denkt dat er iets mis is met je kat, bel dan eerst even de dierenarts(assistente) voor advies. Want al zijn er op het forum veel mensen met ervaring, een juiste diagnose kan alleen gesteld worden door een dierenarts.
Plaats reactie
ancokim
Kitten
Berichten: 7
Lid geworden op: 30 dec 2013 11:56

Rare bloedwaardes en 1/5 lichaamsgewicht verloren :-

Bericht door ancokim »

Beste mede katliefhebbers,

ik zit met het volgende probleem, wij hebben een mooie britse korthaar kater blue.
Sinds het afgelopen jaar is blue heel erg afgevallen, van 5,8 naar 4,8 kilo natuurlijk zijn wij hiermee na de dierenarts geweest. nu had hij afgelopen jaar 11-02-2013 een bloedtest gedaan waar alles prima was en alle waardes goed waren.

vervolgens zijn wij het afgelopen half jaar aan het proberen geweest hem vet te mesten, met weinig tot geen resultaat. dus vandaag weer naar de dierenarts weer overal na gekeken en weer een bloedtest gedaan.

de uitslag was voor de dierenarst niet echt verklaarbaar en ze gaat er zich verder in verdiepen.
nu hoop ik dat één van jullie misschien met uitleg kan komen om blue zijn rare bloedwaarde te verklaren:
- Zijn UREA waarde is 4,5 mmol/L waar het tussen 5,7-12,9 moet zitten dus te laag
- Zijn GLOB waarde is 62 G/L waar het tussen 28-51 moet zitten dus te hoog

ik hoop dat en van jullie misschien ervaring hiermee heeft of er toevallig veel van af weet!
we hebben het afgelopen half jaar van alles geprobeerd van hills ad tot feliway om hem maar aan te laten komen maar met weinig tot geen resultaat.

Groetjes en alvast bedankt Anco en Kim
Gebruikersavatar
Dinky
Tijger
Tijger
Berichten: 6981
Lid geworden op: 12 jul 2012 11:26

Re: Rare bloedwaardes en 1/5 lichaamsgewicht verloren :-

Bericht door Dinky »

Ik begrijp dat hij wel normaal eet? Dan zou ik ergens denken aan een schildklierprobleem. Een te lage urea waarde heb ik nog niet eerder gezien.

Hopelijk kan de dierenarts snel achterhalen wat de oorzaak hiervan is!
Iza 2 augustus 2022
Jop 24 juli 2022

Foto album

Dinky (2 juli 2006 - 14 september 2022)
Adriana

Re: Rare bloedwaardes en 1/5 lichaamsgewicht verloren :-

Bericht door Adriana »

neem aan dat je meer waardes hebt dan alleen ureum en die andere.
mogen we alle waardes hier even weten en anders assistente bellen en vragen door te bellen of op je mail te zetten.
urea kan zo laag zijn missch omdat hij de 12 uur ervoor nauwelijks heeft gegeten..
creatinine is dan een veel belangrijkere waarde..

vermoed dat dit spotchemwaardes zijn, dus graag het hele rijtje..
en welkom op het forum!
ancokim
Kitten
Berichten: 7
Lid geworden op: 30 dec 2013 11:56

Re: Rare bloedwaardes en 1/5 lichaamsgewicht verloren :-

Bericht door ancokim »

bedankt voor de snelle reacties!

hier al de waardes op een rijtje Adriana:
GLU 8,14 moet tussen 4,11 en 8,83 zijn.
UREA 4,5 moet tussen 5,7 en 12,9 zijn.
CREA 95 moet tussen 71-212 zijn.
TP 89 moet tussen 57-89 zijn.
ALB 27 moet tussen 22-40 zijn.
GLOB 62 moet tussen 28-51 zijn.
ALT 42 moet tussen 12-130 zijn.
ALKP 27 moet tussen 14-111 zijn.

ben benieuwd of jullie hier wat wijzer van worden.

Groetjes en bedankt voor het welkom!
Cerna

Re: Rare bloedwaardes en 1/5 lichaamsgewicht verloren :-

Bericht door Cerna »

T4 (=schildklier)?
Adriana

Re: Rare bloedwaardes en 1/5 lichaamsgewicht verloren :-

Bericht door Adriana »

voor t-4 moet bloed worden opgestuurd, heeft je da dat gedaan en/of daarover gesproken?
wanneer voor het laatst ontwormd en waarmee?
wat is zijn leeftijd?
weeg je hem wekelijks en blijft zijn gewicht nu stabiel?

http://www.windhonden.nl/bloed.htm#glob
dit is de uitleg per waarde met info over te hoge en te lage waarde tov referentie.
te hoge globuline kan duiden op chronische ontstekingen..:

hoe zit het met zijn gebit...???
ooit iets getrokken en wortel blijven zitten en kaakontsteking? dat is voor niet specialisten en zeker niet zonder goeie foto's niet altijd goed te zien..
anders ontstoken zoals tandvlees..??
bij twijfel laten doorverwijzen naar gespecialiseerde dierentandarts voor foto's, waar in Nederland?
ancokim
Kitten
Berichten: 7
Lid geworden op: 30 dec 2013 11:56

Re: Rare bloedwaardes en 1/5 lichaamsgewicht verloren :-

Bericht door ancokim »

ja volgens mij ging de DA ook nog verder testen en laten onderzoeken.
hij is alwel getest op Felv/fif en HCM.
hij is 11 oktober ontwormt de verpakking is helaas weg dus zou het merk niet durven zeggen.
hij is 17 juli 2 jaar geworden.
sinds 2/3 maanden stabiel op 4,8 kilo.

zijn gebit zou ik niks van durven zeggen hij heeft nooit ingrepen ervoor gehad en zijn tanden en tandvlees ziet er gezond uit. hij heeft in het verleden wel een keer blaasontsteking gehad die hardnekkig volhield maar die leek toch echt over. maar die zou dus kunnen zorgen voor een hoge globuline als ik het goed begrijp. (mits die dus chronisch is geworden)

gaan we dat in ieder geval even aankaarten bij de DA! bedankt voor de hulp.
paasnini

Re: Rare bloedwaardes en 1/5 lichaamsgewicht verloren :-

Bericht door paasnini »

Het eiwit gehalte zit aan de bovennorm (tp). Schildklier is mogelijk maar gezien bloedonderzoek, leeftijd en klachten zou ik zeker ook aan een alvleesklierontsteking denken.
Zijn er verder klachten? Zoekt hij de kou op, wat opgezette buik ondanks afvallen, veel honger? Hoe is de ontlasting? (Dun of juist stevig, zitten er lichtee stukken in?). Geeft hij weleens over?
Als je al zolang bezig bent met uitzoeken en de dierenarts heeft in die periode niet gedacht aan schildklier en niet aan pancreasontsteking zou ik goed gaan nadenken over een afspraak bij een andere dierenarts.

Wat eet hij?
Adriana

Re: Rare bloedwaardes en 1/5 lichaamsgewicht verloren :-

Bericht door Adriana »

ja, tp bovenin referentie en ook dat kan duiden op chronische ontsteking, alleen waar..?
2 jaar is heel erg jong voor schildklier..

en voor de brittenpersoneeltjes, is dit gewicht alarmerend voor een 2-jarige brit kater?

hierbij nog een link met een informatieve tekst over chronische alvleesklierontsteking, diagnose en therapie..
http://www.diergeneeskundigcentrum.nl/z ... bij-de-kat
paasnini

Re: Rare bloedwaardes en 1/5 lichaamsgewicht verloren :-

Bericht door paasnini »

Nee ik denk dat het gewicht niet alarmerend is voor een brit maar gewichtsverlies van een kilo zonder dat daar aanleiding toe is is altijd wat zorgelijk.
ancokim
Kitten
Berichten: 7
Lid geworden op: 30 dec 2013 11:56

Re: Rare bloedwaardes en 1/5 lichaamsgewicht verloren :-

Bericht door ancokim »

nogmaals bedankt voor de reacties!

die schildklier zijn ze momenteel voor aan het onderzoeken als ik het goed begrepen heb met het bloed dat we vanmiddag af hebben genomen. helaas dat het nu een beetje lastig is met oudjaar ertussen maar ik hoop op snelle resultaten. bedankt voor je linkjes adriana!

ik denk dat het ook per brit kan schelen wat hun ideale gewicht is blue was met zijn 6 kilo echt prachtig en totaal nergens geen overmatig vet, leek echt een superatleet nu is hij met 5 kilo zeer dun achter bij de poten en voel/zie je zijn ribben en ruggegraat. bij shows ook altijd goede resultaten gehaald en mooie rapporten.

paasnini; naast dat die moeilijk eet helemaal geen klachten, hij speelt graag doet lekker dominant tegen de andere en ligt vervolgens ook gezellig met ze te knuffelen. ik zou t geen opgezette buik willen noemen lijkt ook hetzelfde te voelen als me andere 2. de ontlasting is gewoon goed en braken doet hij nooit eigenlijk.

dat de dierenarts niet eerder andere maatregelen heeft genomen is volgens mij wel verklaarbaar omdat de waardes van februari goed allemaal goed waren dus dat ze eerst heeft gedacht aan een wormenkuur en een herstelperiode van de blaasontsteking. Ik heb veel vertrouwen in mijn dierenarts en ze heeft mij in het verleden super geholpen met al onze problemen. ze is ook niet bang om zoals in dit geval de kennis van andere gebruiken en ik denk dat dat een goed teken is.

hij eet Royal canin britse korthaar en voer van hills sience plan kip. heeft de afgelopen weken dieet van hills A/D gehad( voor zover mogelijk ) en krijgt multivitamine en soms vitacraft taurine en kattensnoepjes. vers eet hij niet.

Groetjes Anco
Cerna

Re: Rare bloedwaardes en 1/5 lichaamsgewicht verloren :-

Bericht door Cerna »

Adriana schreef:en voor de brittenpersoneeltjes, is dit gewicht alarmerend voor een 2-jarige brit kater?
Alarmerend nog niet, maar het moet niet verder gaan en het gaat te snel en dat vind ik ook vreemd. Hangt er ook een beetje vanaf of de kater effen is of tabby. Tabby's zijn vaak wat lichter, maar wanneer ik het met mijn poezen vergelijk, die toch meestal ook wat lichter zijn dan een kater: Amber weegt bijna 7, Milka 5,5, Noa 5 en de kittens die nu bijna een half jaar zijn zitten al boven de 3 kilo en wanneer je de ribben kunt voelen, is hij dus echt te mager aan het worden.

Misschien eens in een gespecialiseerde kliniek door een internist na laten kijken?
ancokim
Kitten
Berichten: 7
Lid geworden op: 30 dec 2013 11:56

Re: Rare bloedwaardes en 1/5 lichaamsgewicht verloren :-

Bericht door ancokim »

Zouden jullie uit deze testen ook op knnen maken dat het hier mogelijk om een droge vorm van FIP zou kunnen gaan ? me dierenarts wil nog geen uitslagen delen voordat ze het zeker weet. ( onze eerste brit is overleden aan een natte vorm van FIP, Blue is een half jaar later gekomen.)

ook heb ik de optie voorgedragen dat het weer om de blaasonsteking kon gaan (chronisch) maar dat werd terug gekaatst omdat dat volgens haar niks met Globine hoogte te maken kon hebben.

begin me nu wel een beetje zorgen te maken:-( morgen hoor ik weer meer.
hopen op een snelle oplossing bedankt voor het meedenken ook namens ons maatje Blue
Afbeelding
Adriana

Re: Rare bloedwaardes en 1/5 lichaamsgewicht verloren :-

Bericht door Adriana »

droge fip zou kunnen... en ik begrijp dat familie van deze kater al aan natte fip is overleden?
staat behoorlijk wat info op het forum, even via de zoekfunctie rechtsboven.
blaasontsteking zie je vrij snel want dan gaan ze tig keer naar de bak en plassen kleine plasjes.
mooie man is kater Blue!
ancokim
Kitten
Berichten: 7
Lid geworden op: 30 dec 2013 11:56

Re: Rare bloedwaardes en 1/5 lichaamsgewicht verloren :-

Bericht door ancokim »

zou echt gek worden als dat zo zou blijken... en dan nog niet te spreken over me vriendin :-( .( heb het woord fip nog niet in de mond durven nemen thuis)

het is geen famillie van C-jay het is alleen de eerste kat die we hebben genomen een half jaar nadat C-jay aan natte Fip is overleden :-(.

ik heb er al wel zeer veel van gelezen(ook in die tijd) begrijp nu ook dat hij door deze bloedwaardes en zijn verloren lichaamsgewicht nu wel in de categorie FIP verdacht valt.

Bedankt voor de reactie adriana en hij is mooi he! maar nog veeeel belangrijker zoooo lief :-(
Plaats reactie