HELP

Kat plast buiten de bak, katten aan elkaar laten wennen, kat krabt aan meubilair, etc.
Gebruikersavatar
Dinky
Tijger
Tijger
Berichten: 6981
Lid geworden op: 12 jul 2012 11:26

Re: HELP

Bericht door Dinky »

SanneV schreef:Ze weten het nog niet zeker aangezien ik heb gezegd als de kat weggaat ben ik ook weg. Zit nu op een leeftijd dat dat daadwerkelijk ook kan haha (ben 20).
Ja ik weet ook niet hoe het komt dat ze bij mij wel op gemak is. Maar heb het idee dat de bangheid erger wordt aangezien ze haarzelf nu ook van mij gaat afzonderen.
Zoals Bianca al schreef zou ze zich eigenlijk niet moeten kunnen verstoppen waar geen mensen zijn (in jullie geval op zolder). Doet mij er ook aan denken dat Dinky (onze poes) weinig keuze had dan alleen onder een stoel weg kruipen omdat wij in een appartement wonen en ze de keuken en woonkamer heeft. Ze is toen 's avonds toen we rustig op de bank zaten tevoorschijn gekomen en het huis gaan verkennen. We zijn nu inmiddels zo'n 1,5 jaar verder en ze is inmiddels een enorme bankhangpoes geworden.
Zou bijna denken dat je ook appartementje/klein huisje moet vinden waar de poes in elk geval niet een nare gebeurtenis (wat dat maar mag zijn) koppelt aan het huis zoals dat nu het geval is. Wellicht dat dan de knuffelpoes weer in haar naar boven gaat komen?
Iza 2 augustus 2022
Jop 24 juli 2022

Foto album

Dinky (2 juli 2006 - 14 september 2022)
Gebruikersavatar
SanneV
Huiskat
Huiskat
Berichten: 16
Lid geworden op: 26 aug 2013 14:14

Re: HELP

Bericht door SanneV »

Ik zal eens navraag doen. Dankje

Ik ben nog steeds aan het denken wat het geweest kan zijn en ik zou het echt niet weten
Sanne & Poes (1,5 jaar oud)
Gebruikersavatar
SanneV
Huiskat
Huiskat
Berichten: 16
Lid geworden op: 26 aug 2013 14:14

Re: HELP

Bericht door SanneV »

Ja we proberen haar ook beneden te houden maar zodra de deur opengaat schiet ze meteen naar boven toe. Ze komt soms op de bank bij mij liggen maar als ze iets hoor is ze gelijk verstoppen en plassen.

Maar ze wordt ook in een keer bang terwijl er dan niets is. Ik was al bang dat er een geest in huis zat maar dat ben ik maar snel vergeten :p
Sanne & Poes (1,5 jaar oud)
kansarmedieren
Jaguar
Jaguar
Berichten: 642
Lid geworden op: 11 jun 2011 14:46
Locatie: Eck en Wiel
Contacteer:

Re: HELP

Bericht door kansarmedieren »

Als ze uit een dierenasiel komt mag je haar niet laten inslapen maar moet ze terug naar het dierenasiel omdat ze nog steeds het eigendom van het asiel is. dus dat is misschien wel de oplossing en een goed asiel zal nooit een gezonde kat laten inslapen. Er is altijd wel een oplossing te vinden waarom geen boerderij?
Gebruikersavatar
SanneV
Huiskat
Huiskat
Berichten: 16
Lid geworden op: 26 aug 2013 14:14

Re: HELP

Bericht door SanneV »

Omdat ze van alle dieren bang is en wij bang zijn dat ze daar ongelukkig in een hoekje zit te kijken.
Sanne & Poes (1,5 jaar oud)
kansarmedieren
Jaguar
Jaguar
Berichten: 642
Lid geworden op: 11 jun 2011 14:46
Locatie: Eck en Wiel
Contacteer:

Re: HELP

Bericht door kansarmedieren »

Maar vaak zijn ze niet bang voor soortgenoten dat trekt ze juist aan. Heb veel ervaring met schuwe katten, maar het kost tijd voordat ze aan iets nieuws gewend is. Maar inslapen is geen optie dat is echt heel erg fout en een makkelijke oplossing. En wat ook niet mag zoals ik al eerder schreef. Maar ik geloof dat de beslissing al genomen is arme poes.
Gebruikersavatar
SanneV
Huiskat
Huiskat
Berichten: 16
Lid geworden op: 26 aug 2013 14:14

Re: HELP

Bericht door SanneV »

Nee die beslissing is echt nog niet genomen! Dat laat ik niet gebeuren
Sanne & Poes (1,5 jaar oud)
Gebruikersavatar
SanneV
Huiskat
Huiskat
Berichten: 16
Lid geworden op: 26 aug 2013 14:14

Re: HELP

Bericht door SanneV »

Wat zou jij doen als je zo'n schuwe kat had? Qua socialisatie
Sanne & Poes (1,5 jaar oud)
Gebruikersavatar
eveline1982
Tijger
Tijger
Berichten: 2043
Lid geworden op: 16 okt 2012 19:50
Locatie: Alkmaar

Re: HELP

Bericht door eveline1982 »

Inslapen is zoals je zegt geen optie! Sommige katten kunnen na herplaatsing ineens compleet ander gedrag gaan vertonen, ze hadden het gewoon niet naar hun zin op het oude adres, hoe lief de eigenaren ook waren. Zelf ook regelmatig mee gemaakt. Ik zou was asiels in de buurt gaan bellen om te vragen of zij met opvang gezinnen werken. In het asiel is inderdaad geen optie, dan leert ze inderdaad niet socialiseren. Als je geen plekje kan vinden kan je het ook bij diertehuis proberen. Zij nemen katten op die niet meer bij mensen kunnen wonen. Ze worden in een groep geplaatst en mogen daar de rest van hun leven blijven, in mooie ruime verblijven. Heel veel sterkte.
The Lovers of my life, Banjer, Beer, Minoes (katjes) Diego, Jimmie (hondjes) Django, Rodney, Co en Moos (ratjes)
Gebruikersavatar
BloemTetsu
Tijger
Tijger
Berichten: 1070
Lid geworden op: 17 jul 2012 09:00

Re: HELP

Bericht door BloemTetsu »

Wat Eveline aangeeft is een goede.
Als je een schuwe kat wilt helpen, moet iedereen er achter staan. Dat je ouders nu iets tegen haar hebben, helpt niet mee. Dit voelen ze aan. Of er is wat gebeurt waardoor ze zich niet meer veilig voelt.

Als iedereen er achter staat dan zou ik het volgende proberen. Het werkte heel goed bij Bloem. Andere methodes zoals de bench zijn er ook en daar hebben andere hier ervaring mee.
Stop haar in haar eigen kamer met alles er op en eraan, zonder verstop plekjes. Ze mag zich wel terugtrekken op plekken waar ze zichtbaar is. Met een extra omheining kan je er voor zorgen dat ze er niet uit kan ontsnappen. Ga elke dag langs en zit rustig in de kamer en negeren haar. Je kan tegen haar praten en zachtjes met je ogen knipperen. Daarnaast proberen of ze wil spelen en/of eet bij je in de buurt.
Als ze dan op een gegeven moment jou vertrouwd, mag ze de rest van het huis ontdekken. Wederom zorgen dat ze zich niet kan verstoppen. Haar kamer moet veilig voelen en daar kan ze altijd in terugkeren.
Groetjes Bianca kopjes Bloem en Tetsu
Ducky*(6-4-12) Kathy*(28-1-11) Elfie*(20-2-14)
Excuses aan de kikkers, eksters, merel, duif en koolmees
Gebruikersavatar
pinguin
Tijger
Tijger
Berichten: 2253
Lid geworden op: 03 jul 2011 19:54

Re: HELP

Bericht door pinguin »

Is ze ook bang voor soort genootjes? Anders zou je dat kunnen overwegen bleek hier een super move te zijn in combi met destress.
groetjes sproet* 11jr*, snabbel 8jr en Simba 2jr
Shimbalaya

Re: HELP

Bericht door Shimbalaya »

BloemTetsu schreef: Als ze dan op een gegeven moment jou vertrouwd, mag ze de rest van het huis ontdekken. .
Maar de poes vertrouwt Sanne toch al, ze komt toch bij haar slapen en om aandacht vragen.

En het kitten komt uit een asiel dus moet eerst met het asiel overlegd worden voordat er herplaatst mag worden.Als ik het goed begrepen heb.
Gebruikersavatar
eveline1982
Tijger
Tijger
Berichten: 2043
Lid geworden op: 16 okt 2012 19:50
Locatie: Alkmaar

Re: HELP

Bericht door eveline1982 »

Klopt, je moet zowiezo eerst contact opnemen met het asiel voor je haar zou herplaatsen. Zowiezo zou ik dat als eerste doen, wie weet hebben hun wel een hele mooie oplossing.
The Lovers of my life, Banjer, Beer, Minoes (katjes) Diego, Jimmie (hondjes) Django, Rodney, Co en Moos (ratjes)
Gebruikersavatar
SanneV
Huiskat
Huiskat
Berichten: 16
Lid geworden op: 26 aug 2013 14:14

Re: HELP

Bericht door SanneV »

Ja klopt bij mij is ze niet bang en kan er alles meedoen ze gaat soms met mij zelfs mee naar de wc en op de badkamer als ik aan het douche ben maar zodra ik weg ben of er zijn andere mensen durft ze niet tevoorschijn te komen ik ben ook de enige die haar kan oppakken en knuffelen.

Ze heeft de kat van de buren 1x bij ons op het hek zien zitten maar dat vond ze maar niets. hdt adiel waar ze vandaan komt heeft nog steeds de zelfde katten zitten als 1,5 jaar geleden dus kleine kans dat ze herplaatst word.

Poesje is trouwens 1,5 jaar. ga morgen de destress bestellen hopen dat het iets helpt
Sanne & Poes (1,5 jaar oud)
DeTut
Lynx
Lynx
Berichten: 189
Lid geworden op: 02 aug 2010 20:22

Re: HELP

Bericht door DeTut »

ach wat triest en wat goed van jou Sanne dat je voor haar opkomt. Ik heb hier al zo vaak uitgebreid geschreven over de aanpak van een schuwe kat, maar ben er nu wel een beetje leeg van. wondermiddelen bestaan niet; alleen op de juiste manier socialiseren (met bench) en dat kost veel veel geduld en tijd en inzet; als men dit niet kan opbrengen gaat het niet lukken. Eveline, Dierenthuis is géén optie helaas, zij nemen alleen van asiels op (anders is er geen beginnen meer aan !) En Kansarme dieren, helaas weet ik dat er echt wel asiels (ik vrees meer dan we weten) zijn die deze 'gezonde dieren' laten inslapen of ze gewoon terug de straat op gooien zodat een ander het vonnis mag voltrekken of ze een langzame dood sterven. sorry voor mijn huidige galgenhumeur, maar ik vrees dat -kennelijk ook door de crisis- het lot van 'moeilijke katten' in Nederland steeds slechter wordt. Asiels lopen vol en hebben geen geld genoeg of wijzen goedwillende vrijwilligers (voor deze stumpers)gewoon af; mensen blijven maar kittens geboren laten worden ipv een asieldier te nemen enz. Sorry Sanne, niet persoonlijk bedoeld ik wens je sterkte en wijsheid en je katje een gelukkiger leven
bescherm de dieren tegen de beesten...
Plaats reactie