Kittens hebben er meestal echt lak aan wat je graag wil en zijn ondernemend en luisteren dus gewoon niet.

Ok, je kan ze hier en daar wel iets bijleren, maar zorgen dat ze ook achter je rug niet op het aanrecht gaan, vergeet dat maar.
Een kitten zal wat sneller op zijn gemak zijn, een volwassen kat heeft daar meestal even tijd voor nodig. Maar kwestie van huisregels leren is dat net hetzelfde. Volwassen katten leren net zo goed nog als je iets niet wil.
De socialisatie is wel belangrijk (met alles kennis maken) en weegt het hele verdere leven door.
Bij honden is het bij puppies veel gemakkelijker om zaken te leren maar dat ligt in de aard van het diertje. Katten zijn gewoon eigenwijs en niet gemaakt om iets te leren. Niet als volwassen kat, niet als kitten.
Je kan ze wel conditioneren, op gelijk welke leeftijd. Maar dat vraagt geduld...
En ze zullen ook zaken doen om vb een beloning te krijgen, maar geloof me, dat is puur opportunisme.
