pinguin schreef:ik heb niet het gevoel dat hij bang is voor zijn omgeving. maar dat hij echt bang is voor mensen. ik weet dat ik geduld moet hebben met sproet, maar dat een kat zo bang is voor mensen heb ik nog nooit gezien. sproet zit al diep in mijn hard. en sproet gaat nooit meer weg. maar ik hoop echt dat die me gaat vertrouwen. (ik weet niet of ik dit hier mag neer zetten zo niet dan hoor ik het wel)
ik heb hier Enzo rondlopen en van hem weet ik ongeveer wat er zijn eerste 5 jaar is gebeurd. die heeft vrijwel geen vertrouwen in mensen, vrouwen in het bijzonder niet en als ze dan ook nog laarzen dragen dan houdt hij het helemaal voor gezien.
hij was samen met mijn oudere kater en is nu samen met twee jonge bengels van ruim een jaar. Enzo heeft geen eetreflex, is een knuffelige lieverd en zit vol angsten. inmiddels heeft hij heel veel geleerd van de bengels en ze slapen nog steeds heel innig samen. hij begint wat zelfvertrouwen te krijgen en verdedigt soms zijn eten.
hij zal nooit zo worden als de goed gesocialiseerde brutale superlieve bengels maar er zit nog altijd verbetering in en ik heb hem nu twee+half jaar.
heel voorzichtig bedenksel: zou een maatje voor sproet een beetje kunnen helpen? je kunt het allicht met goeie teruggeefgarantie proberen en ze weten waar sproet vandaan komt waarsch nog wel met welke katzels hij overweg kon..
en twee is helemaal niet zoveel meer werk/kosten dan eentje en met dweilemmers als kattenbak neemt dat ook niet zo veel meer ruimte in beslag..

rechts liggen ze alledrie in een heel veel te kleine slaapbak, die dicht bij de pc staat, want ze willen toch heel graag dicht bij het vrouwtje liggen en het toetsenbord ligt op het duur niet zo lekker.. en overdag slapen Enzo en Maks met pootjes over elkaar heen en koppetjes in elkaars nek..
p.s. en waarom zou je die laatste zinnen hier niet gewoon neerzetten? als er ergens een club is die weet wat je bedoelt en wat je kattenzorgen zijn, dan is het hier..