Kat buiten het huis, in eigen ruimte?

Voor alle vragen wanneer je een kat of kitten (erbij) wil. Welke problemen kun je verwachten en waar moet je van tevoren allemaal rekening mee houden?
LET OP: Voor acceptatie problemen tussen een nieuweling en je andere kat(ten) kun je HIER terecht.
Gebruikersavatar
]-marjolein-[
Poema
Poema
Berichten: 347
Lid geworden op: 26 jan 2010 09:45
Locatie: Dieren

Re: Kat buiten het huis, in eigen ruimte?

Bericht door ]-marjolein-[ »

Jojo heeft daar inderdaad een goed punt...een buitenkat (het feit dat ik niet weet of nu een kat nemen wel zo verstandig is even daargelaten) zou nu misschien kunnen, maar als je op jezelf gaat binnen een aantal jaren is de kans groot dat je ergens in een dorp/stad terecht komt, waar het druk is. En dan moet jouw kat, die ruimte gewend is, ineens tussen de drukte buiten lopen met alle gevaren van dien. Een kat buiten tussen druk verkeer is echt heel onveilig. Als je al een woonruimte kunt vinden waar een kat is toegestaan.
Verder sluit ik me bij Cari aan...dat soort werk is misschien wel een hele goede optie voor jou. Je bent dan in de weer met katten en leert er tegelijk nog veel meer over. Zodat je over een aantal jaar als je goed en wel op jezelf zit je precies weet over het hoe en wat van het houden van katten.
Groetjes van Marjolein, Dean, Wibi & Lars

Ook een fotoshoot met uw huisdier(en)? Kijk op:
http://www.marjoleinfotografie.nl/
Rainbow
Kitten
Berichten: 4
Lid geworden op: 18 aug 2010 20:15

Re: Kat buiten het huis, in eigen ruimte?

Bericht door Rainbow »

Aan het schoonmaken had ik al gedacht, dat zal geen punt moeten zijn. Ook aan de reactie van mijn moederhad ik al gedacht. Ik zal andere kleren moeten dragen als ik bij de kat ben, zoals ik nu ook doe bij de konijnen.
Maar het punt van 'als ik later groter ben' daar had ik nog niet aan gedacht. Jojo, je hebt volledig gelijk dat het erg lastig is om voor zo'n korte periode (vijf jaar) een kat te nemen, zeker omdat katten niet van verhuizen houden. Ik vrees dat dat het voor mij onmogelijk maakt een kat te nemen.
Ik woon nu in Zuid-Holland, omgeving Gouda. Ik weet niks over verdere kattenorganisaties, behalve het asiel (dierentehuis midden holland). Kattenoppas is ook een idee, dan verdien ik nog wat extra's voor toekomstige katten ook!
Gebruikersavatar
Cari
Tijger
Tijger
Berichten: 3007
Lid geworden op: 03 mei 2009 13:40
Locatie: Groesbeek

Re: Kat buiten het huis, in eigen ruimte?

Bericht door Cari »

http://www.kattenhulpverlening.nl/Katte ... olland.htm

Misschien kan je hier iets tussen vinden? Als ze zelf niets hebben, kunnen ze je misschen wel doorverwijzen naar iemand anders. Ik hoop dat je iets vindt!
"No sound more comforting than the purring of a cat"

De kattenbende in beeld
Plaats reactie