Ik denk dat ze wat verstopt zit of dat ze hele harde drolletjes heeft. Blik geven is inderdaad een goed idee, want dan wordt de ontlasting altijd wat dunner (en sommigen krijgen zelfs diaree).
Wat ook goed helpt in een klein beetje zonnebloemolie of olijfolie (zonder kruiden) in een injectiespuitje te doen en in de bek te spuiten. Wel de kat even stevig vasthouden, want ze vind dit niet lekker!
Als je geen injectiespuitje hebt (wat natuurlijk niet zo gek is

) kun je ook een keertje sardietjes of tonijn in blik (op oliebasis, niet op waterbasis)geven en dan zo veel mogelijk olie laten oplikken.
Als de ontlasting na 4 à 5 dagen nog niet gekomen is, moet je echt even naar je DA, want dan zit ze grondig verstopt en kan ze haar afvalstoffen niet kwijt (en gaat ze zichzelf vergiftigen).
O ja, van het steeds hard persen om de ontlasting kwijt te raken kunnen wat bloedvaatjes knappen en kun je wat bloed bij de ontlasting tegenkomen.
groetjes,
Sandra