RSS
 

Archief voor juli, 2006

Jongen slingert kat over schutting

27 jul

In Utrecht heeft een 12-jarige jongen voor de ogen van agenten een kat over een schutting geslingerd.

Lokken
Toevallig passerende agenten zagen het voor hun ogen gebeuren: de jongen lokte de kat pakte hem bij zijn staart en slingerde hem vervolgens boven zijn hoofd over de schutting. De kat is nog niet teruggevonden.

Vergoeding
De knaap kreeg een proces-verbaal voor dierenmishandeling. De politie vermoedt dat de kat gewond is geraakt en vraagt de eigenaar zich te melden voor een eventuele schadevergoeding.

 
 

Poes ernstig mishandeld in Nunspeet

05 jul

De politie in Nunspeet stelt een onderzoek in naar de ernstige mishandeling van een kat.

Het diertje heeft dit niet overleefd. De eigenaar heeft aangifte gedaan. De eigenaar vond het diertje maandag rond 14.30 uur levenloos op de stoep tegenover zijn woning aan de Mesdaghout. Hij stelde de politie in kennis en beiden komen tot de conclusie dat het dier niet is aangereden maar vermoedelijk met een stuk hout geslagen is.

De politie en de eigenaar zoeken naar getuigen.

Bron: Nieuwnieuws.nl

 
 

Nieuw baasje voor meeste tv-asieldieren

05 jul

DEN HAAG – Veruit de meeste asieldieren die afgelopen week tijdens de TROS Asiel Vijfdaagse te zien waren, hebben een nieuw baasje gevonden. Een enkeling, waaronder de wat oudere hond Sonja uit het Amsterdamse asiel, wacht nog op een nieuw thuis. Dat maakte de Dierenbescherming dinsdag bekend.

Directeur Thomas Posthumus Meyjes van de Dierenbescherming is zeer tevreden over de behaalde resultaten. Ruim drie miljoen mensen keken naar een van de uitzendingen en ongeveer 5000 mensen belden met interesse voor een van de gepresenteerde honden, katten, konijnen, vogels en fretten.

In hoeverre de tv-dieren andere asieldieren aan een nieuw thuis hebben geholpen, is volgens woordvoerder Niels Dorland van de Dierenbescherming “niet direct meetbaar”. Van een enorme toeloop als gevolg van de uitzendingen lijkt echter geen sprake.

De dierenasiels raken door de jaarlijkse ‘zomerdump’ inmiddels al weer aardig vol. Enkele asiels werken volgens de woordvoerder net als vorig jaar ook nu weer met wachtlijsten en opnamestops voor afgedankte honden en katten.

Bron: AD.nl/ANP

 
 

Luid miauwende kat uit boom gehaald

04 jul

Haarlem – Maandagmorgen werd de brandweer verzocht naar de Kloosterstraat te gaan om een kat uit een boom te halen.

Ter plaatse bleek een kat in een boom te zitten op 3 meter hoogte. Aangezien de kat sinds zondag al in de boom zat werd besloten deze eruit te halen.

Nadat de ladderwagen neergezet was werd de kat benaderd en met handschoenen aan in zijn nekvel gegrepen. Dit onder luid miauwend protest van de kat zelf. Nadat de kat was overgegeven aan een collega kreeg het beestje zijn vrijheid weer terug.

Bron: abradio.nl

 
 

Dierenasiel al propvol vóór vakantiepiek

03 jul

IJMUIDEN – Het dierenasiel in IJmuiden puilt nu al uit van gevonden en afgeleverde huisdieren. Waar ieder jaar in de zomerperiode een grote intocht van ontheemde honden en katten plaatsvindt, is het dit jaar nog drukker dan voorheen. En dat al voor de vakantiepiek. Een duidelijke oorzaak voor de topdrukte kan Jaap Akker, beheerder van het asiel in IJmuiden, niet meteen aangeven.

“Feit is echter wel dat we nu al vol zitten. We hebben inmiddels 110 katten en 35 honden binnen, waar plek is voor respectievelijk 120 en 40.”

Dit terwijl de grote uittocht van vakantiegangers nog moet beginnen. Helaas blijven vakanties voor menigeen reden om een huisdier op straat te zetten.

Bron: IJmuider Courant