DEN HAAG – Het aantal zwerfdieren neemt toe. Steeds vaker dumpen baasjes hun huisdieren op straat in plaats van die af te geven bij een asiel. Het gaat vooral om katten, maar ook honden worden steeds vaker aan hun lot overgelaten.
De asiels krijgen echter ook steeds meer dieren aangeboden. Veel asiels zitten vol, niet alleen door het toegenomen aanbod, maar ook doordat minder mensen een dier uit het asiel in huis opnemen. De Dierenbescherming noemt de economische situatie van mensen als een van de redenen.
Veel opvangadressen zitten door geldgebrek in een moeilijke situatie, vooral in de grote steden. Zij krijgen nauwelijks steun van de gemeenten. Sommige opvangadressen of ambulancediensten nemen uit geldnood ’s avonds en ’s nachts geen dieren meer op.
De Dierenbescherming doet een beroep op de gemeenten om structureel geld vrij te maken voor de opvang van dieren. De Dierenbescherming heeft de verkiezingsprogramma’s in Rotterdam, Utrecht, Den Haag en Amsterdam voor de raadsverkiezingen van 7 maart doorgenomen om te zien wat de partijen willen doen voor de dieren. De drie grote, CDA, VVD en PvdA, hebben niets of vrijwel niets in hun programma opgenomen. Ook de ‘Leefbaren’ hebben blijkbaar niets met de zorg voor dieren. De kleine christelijke partijen, de SP en GroenLinks hebben wel pagina’s over dierenwelzijn in hun programma staan. (ANP)






