RSS
 

Archief voor november, 2005

Nagellak en stresspillen voor katten en honden

13 nov

LONDEN (ANP) – Er komen steeds meer gespecialiseerde produkten voor huisdieren op de markt, zoals nagellak voor katten en honden. Dit blijkt uit een studie die het marktonderzoeksbureau Mintel dinsdag heeft gepubliceerd. In de eerste tien maanden van dit jaar zijn 465 nieuwe produkten op de huisdierenmarkt gekomen, vergeleken met 291 over het gehele jaar 2004. Naast nagellak (een breed kleurenpalet is beschikbaar, van kleurloze glans tot scharlakenrood) en producten om de vacht te verven (bijvoorbeeld goudkleurig, oranje of roze) zijn er ook rustgevende pillen geïntroduceerd voor het geval dat de huisdieren bij al die schoonheidsbehandelingen in de stress raken.
Voor hondeneigenaren met een gevoelige neus is er nu ook een eau de toilette, onder de naam Fruits and Passions. Dit is, zoals 58 procent van de nieuwe huisdierproducten, afkomstig uit de VS.
Volgens het onderzoeksbureau houden veel mensen evenveel van hun huisdieren als van hun kinderen en willen hen daarom alleen de beste produkten geven. Daarnaast worden huisdieren steeds meer als modeaccessoires gezien. Dat komt volgens de trendwatchers door sterren als Paris Hilton en Geri Halliwell, die vaak met een hondje in hun tas lopen.

 
 

Schoonmakers vinden honderd dode katten in huis

13 nov

LONDEN (ANP) – Schoonmakers hebben in een leegstaand huis in Leeds honderd dode katten gevonden. Veel dode dieren lagen in koelkasten, aldus de dierenbescherming woensdag. Omdat de elektriciteit al geruime tijd was afgesloten, waren de katten in de koelkasten in verre staat van ontbinding. “De geur is ziekmakend. Het is ongelooflijk, maar het lijkt erop dat iemand hier tussen de lijken geleefd heeft”, aldus een woordvoerder van de dierenbescherming RSPCA.

 
 

Rome verbiedt klassieke ronde vissenkom

02 nov

ROME – De gemeenteraad van Rome heeft maandagavond een maatregel aangenomen om de rechten van huisdieren te beschermen. Zo zijn het uittrekken van nagels van katten, wurghalsbanden voor honden en het couperen van staarten om een hond er beter uit te laten zien verboden.

Ook mogen puppy’s en kittens niet eerder dan na twee maanden bij hun moeder weggehaald – tenzij om gewichtige redenen door een dierenarts onderschreven -, mogen dieren in de zomermaanden niet in afgesloten auto’s worden achtergelaten, en mogen “wilde of exotische” dieren niet aan kettingen worden gelegd..

De beschermingsmaatregel is bijzonder gedetailleerd. Zelfs de klassieke ronde vissenkom is verboden, merkte de krant Il Messaggero op. “De beschaving van een stad wordt hieraan afgemeten”, zo citeerde de krant Monica Cirinna, een van de initiatiefnemers in de gemeenteraad.

Bron: de Telegraaf