HULST – In de Moerschansstraat in Hulst zijn in de nacht van dinsdag op woensdag drie katten gedood met gif. Dierenarts Y. Aerts, die de dode dieren onderzocht, zegt dat de katten vergiftigd zijn met Temec, een zwaar landbouwgif. De eigenaar van de katten heeft aangifte gedaan bij de politie.
De Hulstenaar trof zijn katten gisteren dood aan in de tuin. Hij bracht ze naar Aerts. “De gifkorrels waren nog in de magen aanwezig. De dader heeft ze verstopt in stukjes vis, die zat ook in hun maagjes.” Temec is een zwaar landbouwgif en kan ook voor mensen de dood tot gevolg hebben. Vooral kleine kinderen, die wel eens wat in hun mond stoppen, lopen gevaar.
Temec bestaat uit hele kleine korreltjes die zwart of paars van kleur zijn. Bij vergiftiging gaan de dieren kwijlen en krijgen ze over het hele lijf spiertrillingen. Bij grotere doses kan het dier spontaan omvallen en krijgt het stuiptrekkingen. In het laatste stadium raakt het dier in coma en sterft het uiteindelijk. Binnen een half uur na vergiftiging kan het dier nog worden gered. Er is namelijk een tegengif voorhanden.
Bron: Provinciale Zeeuwse Courant






