RSS
 

Diefstal collecte Hokazo Uden

14 okt

Uden – De vrijwilligers van de Stichting Hokazo in Uden zijn geschokt. Afgelopen weekeinde werd er via het dak ingebroken in het opvangcentrum voor honden en katten van Hokazo. De opbrengst van twee collectes, zijnde ongeveer 2000 euro, werd gestolen.

De diefstal gebeurde via het dak. De dieven sloegen de niet asbesthoudende platen doormidden en trapten het isolatiemateriaal van het dak stuk om precies daar uit te komen waar collectebussen stonden opgeslagen. “We denken dat het dieven zijn die meer van ons weten”, stelt Hokazo-voorzitter J. van den Brand. “Een dag tevoren vonden we ‘s ochtends de schuiven van de hondehokken, die je van buitenaf kunt bedienen, al omhoog staan. Waarschijnlijk zijn ze toen geschrokken van de grote honden achter deze schuiven. Ze keerden een nacht later terug om het via het dak te doen. En helaas met succes.”

De politie is ingeschakeld en die kwam zondag in de loop van de dag proces verbaal opmaken. Hokazo zegt voor ongeveer 2000 euro gedupeerd te zijn. “We hadden de jaarlijkse collecteweek rondom Dierendag. Er waren gelukkig pas een paar collectebussen in huis. De anderen moesten ze nog inleveren.”

Hokazo vangt katten en honden op uit elf gemeenten waaronder Uden, Veghel, Schijndel, Bernheze, Grave, Boxmeer en Cuijk. Op dit moment zitten er 22 honden in de opvang, en ongeveer honderd katten.

Bron: Brabants Dagblad

 
Geen reacties

Gepost door Sabertooth in Nieuws

 

Reageren