VAASSEN – Als eigenaar van twee katten kreeg Andries Boshuizen flink de schrik te pakken toen hij een stuk ijzerdraad met kattenharen tegenkwam in zijn tuin aan de Krugerstraat in Vaassen.
“Toen ik het zag, besteedde ik er in eerste instantie nog niet te veel aandacht aan. ‘s Avonds liet ik het aan een buurman zien en bij nader inzien zag ik dat er kattenharen van mijn eigen kat aanzaten”, vertelt de geschokte inwoner van Vaassen.
“Toen heb ik meteen de politie ingeschakeld, want zoiets doe je een kat van een ander niet aan. Katten blijven erin steken en raken daardoor in paniek, waardoor ze zelfs het leven kunnen laten. Stropers maken ook gebruik van dit middel. Vooral om die reden is het belachelijk dat zulke praktijken zich gewoon in de achtertuin van een woonwijk afspelen.”
Boshuizen weet niet of er ook in omliggende tuinen wildstrikken zijn gevonden. “Na mijn aangifte ben ik meteen even de buurt rondgeweest en mensen op de hoogte gebracht van wat ik aantrof. Ook de bewoners zonder katten heb ik gewaarschuwd voor de aanwezigheid en het gevaar ervan.”
Vermoedens over mogelijke daders heeft hij wel, zonder directe beschuldigingen te doen: “Ik ken wel omliggende buurtbewoners met vogels als huisdieren, maar ik wil niet doelbewust de schuld in iemand zijn schoenen schuiven. Misschien woont er wel een kattenhater bij ons in de straat”, denkt de Vaassenaar hardop.
Door zijn aangifte hoopt Boshuizen dat de dader zich bij de politie zal melden. “Als mensen last hebben van katten, dan zet je niet zo‘n bewuste actie op. Dit doe je namelijk geen kat aan en het leidt niet tot een oplossing van het probleem. Gooi desnoods een emmer water over het beest heen! Ik vind het zonder meer belangrijk dat zulke frustraties worden uitgepraat, zeker wanneer mijn eigen kat tot overlast zou zijn. Daardoor voorkom je in het vervolg een hoop frustraties.”
Om ook melding te maken van het voorval bij de Dierenbescherming, heeft Boshuizen nog niet nagedacht. “Het is misschien wel een goed idee om dat nog te doen. Misschien dat er op die manier wat meer aandacht aan wordt besteed.”
De politie heeft nog geen verdere actie ondernomen, totdat er aantoonbaar dieren het slachtoffer zijn geworden van een wildstrik, laat een woordvoerder weten.
Bron: De Stentor







